Kratom

Kratom je přírodní zázrak z Indonésie, je to tropický strom a řadí se do stejné čeledi jako kávovník. Kratom byl v Asii používán především rolníky, kteří žvýkali kratom při těžké práci na polích, aby vydrželi fyzickou zátěž na přímém slunci a zůstali aktivní po celý den.

4 položek celkem
page 1
od 239 Kč–16 %
od 199 Kč

Bílý Kratom neboli Super White Kratom patří k velmi oblíbenému druhu Kratomu. Tento druh kratomu je znám pro své energetizjucí a zároveň pohodové účinky.     

+ další
Kód: 607/50G
page 3
od 239 Kč–16 %
od 199 Kč

Zelený Kratom patří nejoblíbenejší a nejprodávanější druhy vůbec.Prášek z listů kmene Bali nabízí dokonalou rovnováhu, která je mezi červeným a bílým kratomem.

+ další
Kód: 115/50G
page 2
od 249 Kč–20 %
od 199 Kč

Zlatý Kratom Premium Gold. Tento kmen pojmenován Gold, protože má nejvyšší koncentraci 7-hydroxymitragyninu ve srovnání se všemi ostatními kmeny.

+ další
Kód: 121/50G
page 4
Červený Kratom Red Bali
Momentálně nedostupné
od 239 Kč

Červený kratom Red Bali, je jedním z nejprodávanějších druhů kratomu na trhu. Červený kratom je pravým opakem zeleného kratomu Green Bali. Má velmi zajímavý alkaloidní profil,...

Kód: 604/50G

Tropický strom Mitragyna specioza neboli Kratom je tradiční bylina o které ještě mnozí lidé ani zdaleka donedávna neslyšeli, je to tropický strom pocházející z jihovýchodní Asie. Řadí se do stejné čeledi jako kávovník.

Legenda praví, že v Indonésii, Thajsku a Malaysii si otcové raději vybírali ženicha pro svoji dceru, který užíval kratom z hlavního důvodu, že s kratomem byli pracovití. Kratom se v asijských státech bral jako hlavní prvek tamních léčitelů. Na výrobu prášku se používají listy zpracované různými postupy sušení a fermentace.

 Jaké je složení Kratomu?

Jemně mleté listy Kratomu jsou vyhledávány pro svůj stimulační efekt. Bylo detekováno více než 20 alkaloidů z níž nejúčinnější je mitragin, který má právě výše zmíněné stimulační účinky.

Jaké jsou známé účinky Kratomu?

Účinky Kratomu se liší podle zvolené odrůdy a také zkonzumovaného množství. Obecně je nám znám Kratom bílý (white kratom), zelený (Green Kratom), červený (Red Kratom) a nově také zlatý Kratom (Gold Kratom).

Dle wikipedie, malé dávky Kratomu cca 1-2 gramy mají silný stimulační efekt. Větší dávky mohou mít za následek vysoké analgetické účinky, nevolnost, zvracení a také poruchy nálad. 

Dávkování kratomu

Dle wikipedie, dávka kratomu (Mitragyna speciosa) je přibližně něco mezi 1g - 5g. U horní hranice jsou už ale pozorovatelné vedlejší účinky kratomu, jako je třeba bolest hlavy, nevolnost či malátnost Z diskuzí o kratomu také vyplývá, že vedlejší účinky mohou být různě intenzivní a záleží to na každém zvlášť. Obecně se doporučuje začínat své sběratelské zkušenosti vždy s nižšími dávkami. Účinky také lehce ovlivňují různé odrůdy a druhy kratomu.

Přes určitou stigmatizaci se kratom užívá především při léčbě závislosti na opioidech a jiných drogách, kdy mírní přicházející abstinenční příznaky.

Mnozí jistě ocení také jeho stimulující a aktivizující účinky.

Kratom v menších dávkách pomáhá lépe se koncentrovat a zbavit se stresu, proto je populární mezi studenty. Je také vhodnou alternativou k nelegálním relaxantům a stimulantům jako jsou např. konopí či MDMA. Dokáže zbystřit mysl, odbourat únavu, dodává chuť do fyzické i psychické práce a zvyšuje libido.

Podporuje míru komunikativnosti a družnosti.

Kratom má své místo i v medicíně. Je to silné analgetikum, které tlumí bolest, zklidňuje a uvolňuje bolesti svalů.

Určité odrůdy působí také proti depresím.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Mitragyna_speciosa

 

V žádném případě nikoho nenabádáme k jeho užívání!!!

 

Dle nařízení Evropské unie č. 432/2012 kratom není schválen jako potravina nebo doplněk stravy a je určen pouze pro vědecké nebo sběratelské účely. Není určen ke konzumaci samostatně ani ve směsi s jinými látkami. Nikoho nenabádáme k vnitřnímu užívání tohoto sběratelského předmětu a nezodpovídáme za nesprávné použití.

Kontaktuje nás
Poradíme s výběrem
kontaktujte nás
Dárky k objednávkám
Dárky k objednávkám
Bezpečné a diskrétní balení
We speak English!
We speak English!
Contact us for help
Doprava zdarma
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 999 Kč
Doručujeme i na Slovensko!
Doručujeme i na Slovensko!
Používáme ověření věku Adulto